Quantec a fizyka kwantowa

 

Makrokosmos podlega prawom fizyki Newtona, natomiast w mikrokosmosie obowiązują prawa fizyki kwantowej.

 

W fizyce kwantowej jest możliwe to czego nie możemy wyobrazić sobie w makrokosmosie. Cząsteczki mogą być równocześnie materią i falą, zatem jednocześnie materią i nie- materią. Gdy ochłodzimy materię do temperatury  -273 stopni Celsjusza, atomy rozpuszczają się do przeźroczystego kondensatu Bosego- Einsteina. Materia może zmienić się w światło i odwrotnie, powiązanie jest przyczyną oddziaływania na odległość, a przypadek porządkuje chaos. Lista cudów,  albo  lepiej formułując zjawisk, które wydają nam się cudami, jest długa.

Wielu naukowców trzyma się kurczowo praw rządzących w makrokosmosie i neguje fakt ,że makrokosmos , którego doświadczamy i w którym żyjemy składa się z mikrocząstek. Czy to naprawdę jest takie nieprawdopodobne, że cząstki nie tracą wszystkich swoich cech i właściwości, gdy stają się częścią czegoś większego?  Obecny makrokosmos jest tylko jednym z możliwych przejawów mikrokosmosu, który to ze swoimi prawami fizyki kwantowej stanowi zasadę nadrzędną i błędem jest wierzyć tylko w to, co można w dosłownym znaczeniu uchwycić.

  


 

Przecież to świadomość rządzi materią a nie na odwrót.

Quantec działa na zasadzie praw panujących w mikrokosmosie oraz operuje na płaszczyźnie  zwanej świadomością. Fakt, że niektóre możliwości zastosowania fizyki kwantowej wydają się graniczyć z cudami lub magią, nie ma z nimi nic wspólnego, lecz jest po prostu konsekwencją zadziwiającego świata fizyki kwantowej.

 

CZY TO DZIAŁA CZY NIE, NIE JEST JUŻ ŻADNĄ SPRAWĄ WIARY- UDOWODNIŁY TO TEORIE I  BADANIA Z ZAKRESU FIZYKI KWANTOWEJ. Są  to prawa przez naukę oficjalnie zatwierdzone, z którymi się już nie dyskutuje, są one faktem [...] Peter-Raphael von Buengner

 

To, co człowiek widzi, zależy zarówno od tego, na co patrzy, jak i od tego, co nauczył się dostrzegać w swym dotychczasowym doświadczeniu wizualnym i pojęciowym.T. S. Kuhn, "Struktura rewolucji naukowych", r.3

 

W zakładce  Filmy znajdują się filmy ukazujące świat niezwykłej fizyki kwantowej.